Вівторок
14.05.2024
19:45
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Персональний сайт Оксани Іванівни Нестерук, вчителя початкових класів
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Виховні години [2]
Виховні години для учнів початкових класів
Розробки уроків [4]
Розробки уроків для початкових класів
Навчальні проекти [1]
Навчальні проекти юних вихованців
Тестові завдання [1]
Тестові завдання з різних предметів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Головна » Файли » Розробки уроків

Урок української мови у 4 класі
[ Викачати з сервера (19.9 Kb) ] 27.11.2016, 23:02

Урок української мови у 4 класі

Тема: Правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на  –р в орудному відмінку однини. Редагування тексту.

Мета: продовжувати розглядати правопис закінчень іменників чоловічого роду, формувати вміння визначати відмінок іменників, збагачувати знання учнів про світ професій, словниковий запас, розвивати мову, мислення та спостережливість, виховувати старанність до навчання, вміння самостійно працювати.

Обладнання: Орфографічні словники,  сигнальні картки.

                                    Хід уроку

І. Організаційна частина.

Вчитель.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Всіх до праці закликаю,

Гарного настрою щиро бажаю.

Вивчайте мову, розумійте її

І буде легко вам у житті.

Добре працюватимемо,

Гарні результати матимемо.

То ж девіз тепер згадаймо

І урок розпочинаймо.

Девіз:

Сидимо - спокійно,

Пишемо – каліграфічно,

Відповідаємо – чітко.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Удосконалення каліграфічних навичок. Словникова робота.

Щоб букви правильно писати,

Хвилинку каліграфії

Нам треба розпочати.

Писатиму букви рівненько,

Щоб було написано красиво і рівненько.

Іі ін ів іж Ін Іс Ів

Інженер – ін-же-нер

Інженер – фахівець із вищою технічною освітою.

−Якого роду цей іменник?

ІV. Актуалізація опорних знань учнів.

Самостійна робота .

Відмінювання іменників чоловічого роду.

Н.в. хто? що?                               мізинець              майстер

Р.в. кого? чого?                            мізинця               майстра

Д.в. кому? чому?                         мізинцю               майстру

З.в. кого? що?                               мізинця                майстра

О.в. ким? чим?                              мізинцем            майстрем

М.в. на кому? на чому?              на мізинці          на майстрі               

   Висновок:

−Яке правило ви застосували, щоб написати закінчення у слові майстер в орудному відмінку?

Взаємоперевірка самостійної роботи.

V. Повідомлення теми та завдань уроку.

Ой яка чудова українська мова!

Звідки все береться, звідкіля і як!

Вчитель: Сьогодні на уроці ми відкриємо ще одну з цікавих сторінок нашої рідної мови – розглянемо правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на – р в орудному відмінку однини, бо цей випадок має свої особливості.

Вправа “Мікрофон”

−Чого ви очікуєте від уроку?

Наш урок – це урок творчості, натхнення, добра і радості.

VІ. Первинне сприйняття та усвідомлення матеріалу.

1.Читання правила на с. 79 підручника.

(Створення проблемної ситуації)

−Прочитайте правило і скажіть, яке закінчення треба написати у слові майстер в орудному відмінку однини?

2. Вправа “Мозковий штурм”

Робота зі словником (самостійно)

−Відшукайте слово майстер у словнику і з’ясуйте закінчення.

−Який ще відмінок іменників чоловічого роду потребує перевірки закінчення за словником?

Фізкультхвилинка

“Раз”- підняли руки вгору,

“Два” - нагнулися до долу.

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

“Три”, “чотири” - прямо стати,

Будем знову починати.

Потім разом всі присядем

І за парти дружно сядем.

VІІ. Закріплення та осмислення знань.

1. Самостійна робота з підручником.

Вправа 160, с.79.

2. Творче завдання в групах.

І група. Складіть монолог на тему “ Ким  я хочу бути” ( 8-10 речень)

ІІ .група. Складіть діалог на тему “Ким ти хочеш стати ?” ( 5-6 реплік)

Вчитель.

−Зачитайте іменники, вжиті в О. в.

−Випишіть іменники чол. роду з основою на   – р в О. в. однини. Виділіть закінчення у них.

Перевірка виконання самостійної роботи.

Вчитель.

−Чим ці іменники відрізняються від інших іменників чол. роду з основою на твердий приголосний.

3. Списування із завданням. ( впр. 161, с.79-80)

При потребі діти використовують орфографічний словник.

Перевірка самостійної роботи за допомогою сигнальних карток.

VІІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів.

1. Дидактична гра “Хто швидше напише правильно?”

Учитель, лікар чи геолог,

Письменник, слюсар чи кресляр –

Всі називають головною,

Одну професію – школяр!

Перевіримо, як швидко, старанно і правильно ви вмієте виконувати свою роботу. Користуйтесь при потребі орфографічним словником, запишіть подані іменники в О. в. і позначте їх закінчення. (запис на дошці).

 

І варіант                   -        О. в. однини

школяр

оператор

інженер

вівчар

скляр

авіатор

слюсар

 

ІІ варіант                 -           О. в. однини

лікар

маляр

квітникар

комбайнер

конструктор

директор

Перевірка самостійної роботи. ( зачитування слів, уточнення закінчень. Пояснення змісту кожного слова.)

2. Розвиток мовлення. ( впр. 162, с.80)

Люди яких професій зображені на малюнках?  Розкажи, що ти знаєш про ці професії. Складіть (усно) кілька речень про професії своїх родичів.

ІХ. Фронтальна перевірка.

Сьогодні ми закінчили вивчати правопис іменників в О. в., і тому давайте перевіримо, чи правильно визначите закінчення. ( індивідуально картки, дописати закінчення)

Майорів над площ…(ею),

Розрізав нож…(ем),

Зустрілись з Ігор…(ем),

Зачаровані крас…(ою),

Битися меч…(ем),

Задоволений учн…(ем),

Йти ліс…(ом)

Х. Підсумок уроку.

1. У народі кажуть: “Хто знання має, той мур ламає”

У цьому ми  й переконалися сьогодні.

2. Рефлексія.

−Які ваші враження від уроку?

−Чи вдалося виконати всі завдання?                                                              

− Що на вашу думку вдалося найкраще?

−Скажіть , а чи справдилися ваші очікування від уроку?

−Учні продовжують фразу.   −Сьогодні на уроці ми… ( гра “Мікрофон”) .

3. Домашнє завдання.

І група.  Вправа 163, с.81

ІІ група. Творче завдання. “ Ким я стану через 10 років? ”

4. Самооцінювання.

Ось ми дово-мандрівку із новими знаннями повертаємося зі школи до рідної домівки. Як ви працювали сьогодні ? Оцініть свій внесок у роботу класу. Прикрипіть квіточку - оцінку до зошита з української мови .

Швидко спливають хвилини –

От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу,

Щастя, здоров’я й добра.

Категорія: Розробки уроків | Додав: Swjatoslaw | Теги: з основою на –р, в орудному відмінку однини, Правопис закінчень іменників, Урок української мови у 4 класі, Редагування тексту
Переглядів: 809 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Хто відвідав сайт?
Хто відвідував мій сайт?
Всього відповідей: 1

Друзі сайту
Відділ освіти Гощанської РДА

Малинівський НВК "ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст."