Вівторок
14.05.2024
19:45
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Персональний сайт Оксани Іванівни Нестерук, вчителя початкових класів
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Виховні години [2]
Виховні години для учнів початкових класів
Розробки уроків [4]
Розробки уроків для початкових класів
Навчальні проекти [1]
Навчальні проекти юних вихованців
Тестові завдання [1]
Тестові завдання з різних предметів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Головна » Файли » Розробки уроків

Урок з української мови у 3 класі
[ Викачати з сервера (31.7 Kb) ] 27.11.2016, 11:36

Урок з української мови у 3 класі

Тема: Рід іменників: чоловічий, жіночий, середній.

Мета: учити визначати рід іменників; розвивати мислення; виховувати дружнє ставлення до однокласників, позитивне ставлення до колективної діяльності.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

                                   Хід уроку

І. Організація класу.

От і все, дзвенить дзвінок.

В гості йде до нас урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 3 класі

Діти просто молодці!

1.Ознайомлення з девізом уроку

Сидимо- спокійно,

Пишемо-каліграфічно.

Відповідаємо-чітко.

Працюємо так: за правильну відповідь або виконане завдання беремо смайлик жовтого кольору (1 бал), зірочку червоного кольору (2 бали).

2. Гра “Мікрофон”

Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (відповіді дітей)

Запишемо число, класна робота.

ІІ. Удосконалення каліграфічних навичок.

1.Хвилинка каліграфії.

Мм   ма  ал  ень   маленька

Маленька праця, та ціна їй висока.

Як ви розумієте зміст прислів’я?

Отже працюємо старанно!

2. Словникова робота ( Тернопіль, місто, ріка, Дністер, Говерла, Карпати, собака, Дружок, дівчинка, гори, Оленка, поет).

Взаємоперевірка виконаних робіт за картками  ( за правильне виконання 1 смайлик жовтого кольору).

ІІІ.Актуалізація опорних знань.

1.Робота впарах  ( за правильно виконане завдання пара отримує зірочку − 2 бали).

Прочитайте іменники. Об’єднайте їх у дві групи ( зі знаком м’якшення і без нього).

(Перевірка -  презентація)

Степ, заєць, осінь, швець, насип, олівець, фестиваль, календар, молодець, друг, мідь, товариш, тінь, прапорець, радість.

Які з них є назвами істот, а які − неістот?

Які з цих іменників називають конкретні предмети?

Складіть речення з одним словом на вибір і запишіть його.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель .Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про рід іменників.

V. Вивчення нового матаріалу.

1. Робота з підручником. (вправа 266)

(за правильне виконання − 1 смайлик жовтого кольору)

Прочитайте загадку. Роздивіться малюнок.  Які слова допомогли відгадати предмет?

Назвіть імена хлопчиків. Які слова краще підібрати? ( він, мій, вона, моя)

Назвіть імена дівчаток. Які слова краще підібрати? ( він, мій, вона, моя)

(Перевірка -  презентація)

Випишіть за зразком окремо спочатку імена хлопчиків, а потім − дівчаток, додаючи слова він, мій, вона, моя.

До якого слова можна додати слова воно, моє? (Перевірка − презентація). Запишіть.

2. Вправа Мозковий штурм

(за правильне виконання − 1 смайлик жовтого кольору)

На дошці виставлені малюнки ( ведмідь, вовк, заєць)

Яке слово можна до них підібрати? (він,мій) .

А коли скажемо вона, моя? ( ведмедиця, вовчиця, зайчиха)

Добавимо слово воно, моє? (ведмежа, вовченя, зайченя)

Як ми назвемо одним словом: ведмідь , ведмедиха, ведмежа? (сім’я). У сім’ї ведмідь − тато, ведмедиха − мама, ведмежа − дитя. А як по іншому у сім’ї називають тата? Він для мами? ( чоловік), мама − жінка, діти – діти. Саме так в українській мові поділили іменники за родами: чоловічий, жіночий. А дитинку, що знаходиться між мамою і татом − серединкою, середній рід. Іменники, до яких можна додати слова він, мій − це іменники чоловічого роду, слова вона, моя − це іменники жіночого роду, воно, моє − це іменники середнього роду.

3. Вивчення правила у підручнику ( с.111)

4. Виконання вправи 267.

(за правильне виконання − 1 смайлик жовтого кольору)

−Прочитайте текст. Роздивіться малюнок. Розкажіть кого ви бачите на ньому. Прочитайте тлумачення слова Рінгтон . Перекажіть.

Рінгтон- мелодія, яку виконує мобільний телефон, коли на нього телефонують. (презентація)

−Письмове виконання на дошці. Учні по черзі виходять, записують виділені слова у три стовпчики за родами.

−Списування тексту. Підкресліть спільнокореневі слова.

5.Фізкультхвилинка.

Раз −підняли руки вгору.

“Два” −нагнулися додолу,

Не згинайте , діти, ноги

Як торкнетеся підлоги.

“Три”, “чотири” −прямо стати.

Будем знову починати.

Потім разом всі присядем.

І за парти дружно сядем.

VІ.  Узагальнення і систематизація й контроль знань та вмінь учнів.

1 . Самостійна робота з підручником. ( вправа 268) .

( за правильно виконане завдання  отримує зірочку − 2 бали)

Прочитайте слова. Спишіть іменники, розподіливши їх за родами.

( самоперевірка за картками).

2. Словникова робота. (презентація)

Колектив −  група людей, об’єднаних спільною роботою, спільними інтересами.

Хвилина −  проміжок часу, одиниця часу. У математиці − це 60 секунд.

З хвилини на хвилину − найближчим часом.

З кожною хвилиною − дуже швидко.

Ловити кожну хвилину − розумно використовувати час.

3.Вправа для очей.

Подивіться у віконечко.

А тепер на тепле сонечко.

Вправо, вліво, вгору, вниз

На сусіда подивись.

А тепер вперед на дошку

І знайдеш найменшу точку.

Заплюскаєм оченята.

Та не думаєм дрімати.

Будем гарно працювати.

4. Робота зі скоромовкою. (презентація)

(за правильно виконане завдання  отримує зірочку −2 бали)

Червона перчина борщ переперчила.

Вивчіть скоромовку. Полічіть скільки разів трапляється звук (ч) у словах, і поясніть, твердий він чи пом’якшений. Запишіть скоромовку з пам’яті. Назвіть іменники. Якого вони роду?

Самооцінювання. Підрахунок смайликів. Виставлення оцінок.

VІІ. Підведення підсумків. Вправа  “Чи збулися ваші очікування?”

На стільцях є клейкі папірці. Напишіть, що ви навчилися на уроці?

Прикріпіть по черзі свій папірець:

  • до корзини (навчилися визначати рід іменників);
  • до рюкзака ( буду працювати ще вдома)
  • до папки ( вивчу правило і попрацюю додатково вдома з батьками)

VІІІ. Домашнє завдання.

Вправа 269 на с.111.

Категорія: Розробки уроків | Додав: Swjatoslaw | Теги: середній, Жіночий, Рід іменників, чоловічий, Урок української мови у 3 класі
Переглядів: 742 | Завантажень: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Хто відвідав сайт?
Хто відвідував мій сайт?
Всього відповідей: 1

Друзі сайту
Відділ освіти Гощанської РДА

Малинівський НВК "ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст."